Yarışlardan önce özel açıklamalarda bulunan 18 yaşındaki genç sporcu, “Ailemin desteğini kaburgamı kırarak kazandım” dedi.

Geçtiğimiz yıl karting senior kategorisinde Türkiye kadınlar şampiyonu olan 18 yaşındaki Sudenur Yurdagül, 2022 yarışlarının ilk ayağında Kocaeli’de yarıştı. İlk yarışındaki ilk şampiyonluğun üzerine koymak istediğini söyleyen genç sporcu, çok sıkı çalıştığını dile getirdi.

Hedefleri arasında Avrupa’da yarışmak olduğunu söyleyen Yurdagül, Türkiye’de de yalnızca kadınlarda değil genelde de şampiyon olup kızların da bu sporu yapabileceğini göstermek istediğini belirtti.

Kartinge başlangıç hikayesini de anlatan Sudenur Yurdagül, ilk şampiyonluğundaki yarıştan 2 hafta önce kaburgasını kırmasına rağmen mücadeleyi bırakmadığının altını çizdi.

Yurdagül, motorsporlarına ilk başladığında ailesinin korkuları olduğunu söyledi.

Genç sporcu, kaburgası kırılmasına rağmen mücadeleyi bırakmayıp yarışmalara katıldığında ise ailesinin kendisindeki tutkuyu görüp tam destek vermeye başladığını ifade etti.

Sudenur Yurdagül, Kocaeli’deki yarışmalardan önce pek çok özel açıklamada bulundu.

Motor sporlarına olan tutkusunun nasıl başladığını anlatan Sudenur Yurdagül, “Babam bana çok küçük yaşlarımda bir akülü araba almıştı. O akülü arabayı süre süre arabalara olan sevgim arttı.”

“Yaşım ilerledikçe de Formula 1’i keşfettim ve izlemeye başladım. Motorsporlarını çok sevdiğimi fark ettim.”

“Ailemde de hiç kimse motorsporlarını sevmiyor. Hatta çok karşılardı, kazalardan, belalardan çok korkuyorlardı. Sonra 2020’de isyan ettim, bu spora başlayacağımı söyledim.”

“10 derslik bir eğitim aldım. Eğitimin ardından da yarışacağımı söylediğimde ailem ‘Tamam yarış, sıkılırsın nasıl olsa, sezonun ortasında bırakırız’ dedi. Yarışa 2 hafta kala kaburgamı kırdım. Kırık kaburgayla yarışmaya başlayınca, ‘Tamam artık, sen demek ki bu işi seviyormuşsun’ diyerek desteklediler” şeklinde konuştu.

https://www.normhaber.com/galeri/18-yasinda-kaburgasi-kirildi-pes-etmeyerek-turkiye-sampiyonu-oldu-225660/1