İzmir’ den sonra bir çok şey değişmişti. İki yarış geçirdiğim takımımdan ayrılıp başka bir takıma geçtim ve bir performans koçu ile çalışmaya başladım. Bu yarış her şeyin değiştiği ve sıfırdan başlayıp kendimi geliştireceğim bir yarış olacaktı.

Yarış haftasına Çarşambadan başlayarak çalışmalara başladım bu sefer her şeyin çok güzel olacağına çok emindim çünkü kendimi çok iyi hissediyor ve belirdi bir düzen oturttuğuma inanıyordum. Takımımla aram çok iyiydi ve onları çok seviyordum. Hem pist üzerinde hem de Pistte keyfim çok yerindeydi bu da işimi daha çok severek yapmama katkı sağlıyordu. Bir hafta boyunca otelde kaldım çünkü İstanbul’ a gidip gelmem hem çok zaman kaybıydı hem de çok yorucuydu. Cuma günü sürelerim çok iyiydi ve keyfimde çok yerindeydi.

Cumartesi antrenmanlarıma çıktım ve sıralama turunda genelde 9. kızlarda ise birinci olarak tamamladım. İlk yarış çok heyecanlıydım yeni takımımla ilk startımdı. start alındıktan sonra altıncılığa çıktım ve iyi bir savunma ile benden çok tecrübeli kişileri arkada tutabiliyordum. Baya bir süre 11 kişiyi arkamda tutmayı başardım fakat beni hızları benden iyi olmayan kişiler temiz atak yapamadıkları için bana viraj dönerken ortadan vurarak beni dışarı ittiler o sırada iki sıra gerilemiştim bir kaç tur sonra yine aynı sebeple aynı virajda bana vurarak spin attırdılar ve orada da iki sıra kaybederek onunculuğa gerilemiştim bana vuran o iki kişide 10 saniye ceza almıştı keşke daha da kötü cezalar alabilselerdi. Yarış bittikten sonra çok sinirliydim böyle sportmen dışı yarıştıkları için onlara karşı çok sinirliydim ama önemsemedim çünkü pazar günü bir yarış daha vardı. Pazar günü antrenman seansından sonra 2. Yarışımıza çıkmak için hazırlanıyorduk. Start alınabilmesi için hepimiz grid de hazırlanmış bekliyorduk. Vizörleri kapatın, motorları çalıştırın dediler ve biz formasyon turumuzu attık ve start alındığı anda sola bir dönüş vardı o dönüş sırasında arakadan bir rakibim benim tamponuma takılmıştı ve takılmasına rağmen gaza basmaya devam ettiği için beni döndürüp arabamın üstünden atladı arkadan gelen bir kaç kişide bize takıldı ve bir karmaşa yaşandı. Arabayı tekrar çalıştırdığımda çok garip bir ses gelmeye başladı ve araba hızlanmıyordu hemen piste gittim ve arabamı 1,2 dk içerisinde tamir edip beni geri piste gönderdiler yarışı bitireceğim için puan alabilecektim.

Yarışı bitirsem de sonuncu olacaktım fakat pes etmedim hala bazı seyleri düzeltebileceğim bir yarışım daha vardı. İkinci yarışımı sonuncu olarak bitirdim kızlarda da sonuncuydum. 3. Yarışa kadar sakinleşmeye çalıştım ama kazadan dolayı saol kolum ayırmaya başlamıştı. Spor hocam ve onun tanıdığı fizyoterapist koluma masaj tarzında bir şey yaptılar ve sonra sporcu bandı taktılar. 3. Yarışa çıktığımızda kaybeden hiçbir şeyim yoktu. Kendimi bu şekilde rahatlatarak kızlar klasmanında puan almaya odaklandım. Yarış başladıktan sonra rakiplerim olan kızları geçmeye başladım yarışın son turlarına yaklaşırken son rakibim hemen iki sıra önümdeydi ikisini de hız bakımından geçebilirdim ama yarışın sonuna gelmiştik. Ve üçüncü yarışımı da genelde 11 kızlarda 2. Olarak tamamladım.

Bir sürü umutlarla katıldığım yarıştı fakat bana çok şey öğretti. Motor sporları sadece hızının iyi olmasıyla ilgili bir spor değil tabi hızda önemli, fakat mekanik bir spor olduğu için arabada arızalar yaşayabiliyorsun veya en basitinden kazalar başına gelebiliyor. Kısaca asla pes etmemek gerekiyor yaşanan her şeyin seni daha çok hırslandırarak devam etmesi gerekiyor. Kupa töreninde podyuma üçüncü olarak çıktım fakat bir kaç gün sonra öğrendim ki aslında ikinciymişim bu da böyle bir anı olarak TKŞ 3. Ayak Körfez yarışında kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir