TKŞ 2Çok büyük umutlarla yola çıkıp gittiğim ilk şehir dışı yarışımdı. Başarabileceğime çok emindim çünkü ilk yarışımdan sonra kendimi yazlığa kapatıp bir ay boyunca çok iyi dinlenip yavaş yavaşta spor yapmaya başlamıştım.

Daha İzmir’ e gitmeden pistin videolarını izleyip krokisinde çalışarak kendime göz aşinalığı yaptım. İzmir’ e herkes gitmiş antrenman yaparken ben bir gün geç gittim ve geriden başlamıştım. Ama tabi ki de bu beni daha çok hırslandırdı ve hemen herkese bir günde yetişmiştim. Artık hafta sonuna yaklaştıkça sürelerim daha da iyi olmaya başlamıştı.

Cumartesi ilk gün babam İstanbul’ dan yanıma geldi antrenmanlarda yeni bir şey denedim ve sürem istediğim yere geldi. Kaburgam ise tuzlaya nazaran daha az ağrıyordu. benim için her zaman en çok heyecanlandığım yer sıralama turları ve yarış start anlarıdır. Sıralamada 9. Olarak kızlarda ise 1. Olarak ilk yarışıma başladım. İyi bir start ile 6. lığa kadar çıktım ve kızlarda da birince olarak gidiyordum. Ama artık o kadar çok gerilmiştim ki heyecandan çok fazla hata yapıyordum. Sarı bayrak kalkmıştı ve herkes birbirine daha çok yaklaşmıştı bir kaç viraj sonra arabanın altını vurdum ve o an bu olayı düşününce kafam karıştı ve virajı dönemeyip çakıllara uçtum araba tamamen çakıllara gömüldü oradan tek basıma asla çıkaramazdım. Yarışın ikinci turunda uçtuğum için kendimi çok kötü hissetmeye başladım yarış bittiğinde arabamı çakıllardan üç kişi anca çıkarmıştı. Garaja gittiğimde herkes farklı bir kafadaydı bazısı çok mutlu bazısı ile çok morali bozuk bir haldeydi. Benden sonra tüm kızlar birbirine girmiş ve kötü bir kaza yaşamışlardı. O akşam kazadan dolayı kendimi çok kötü hissediyordum. Fakat o kaza bile bana çok tecrübe katmıştı.

Pazar günü resmi antrenmana çıktık ve ikinci yarışımız için beklemeye başladık. Çok stres yapmıştım dünkü kazayı unutup tamamen sıfırdan başlamam gerekiyordu. İkinci yarışa sonuncu olarak başladım yarış sırasında 4 kişi geçerek 10. Olarak bitirdim kızlarda ise üçüncüydüm. 3. Yarışlarda birle ikinin ortalaması alınarak bize sıramızı veriyorlar ve bende üçüncü yarış 12. Başlayarak yarışı 10. Kızlarda ise 2. Olarak bitirdim. İzmir benim için hayal kırıklıklarının olduğu bir yarış oldu çünkü kupa alamadım ve çok üzülmüştüm. Ama İzmir bu kadar hayal kırıklıklarının yaşandığı yerde olsa benim dönüm noktamın yaşandığı bir yarışta oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir